راهنمای-کامل-خرید-چرخ-خیاطی-خانگی---قسمت-اول

سه نوع چرخ خیاطی وجود دارد: مکانیکی، الکترونیکی و کاملاً کامپیوتری.
در خلال این سه مدل رنج زیادی از ویژگی ها از ساده تا پیچیده وجود دارد. انتخاب یک چرخ خیاطی خانگی مناسب نیازمند آگاهی از انواع ماشین های در دسترس و همچنین نیازهای خریدار است.

چرخ خیاطی مکانیکی

چرخ خیاطی مکانیکی تمامی کارهای اسای و پایه ای چرخ خیاطی از جمله کارهای دوخت و انواع دوخت های ساده و زیگزاگی انجام میدهند. از پس کارهای روفو و تعمیر لباس های قدیمی و کهنه را با مهارت انجام میدهند. خیاط ها از این چرخ ها با  پدالی که با پا کنترل میشود و صفحات قابل کنترل برای تغییر کوک ها و دوخت ها قرقره نخ کردن و غیره…  استفاده میکنند.به نسبت چرخ خیاطی های دیگر کارهای محدودتری انجام میدهند و تعمیر آن ها آسان تر می باشد.

چرخ خیاطی الکترونیکی

چرخ خیاطی الکترونیکی از مدارهای کامپیوتری برای انتخاب نوع  دوخت استفاده میکنند؛ خیاط از صفحات لمسی و نمایشگر ال ای دی برای انتخاب دوخت مورد نظر خود استفاده میکنند. کشش مناسب اندازه و عرض مناسب برای هر نوع کوک کاملا قابل برنامه ریزی است. خیاط های با مهارت متوسط و یا بالا از این ماشین ها برای ساده تر کردن تکنیک دوخت های پیچیده تر استفاده میکنند. حتی یک خیاط مبتدی هم میتواند از یک سری کارهای اتوماتیک مثل کنترل کشش و یا نخ کردن از این نوع چرخ خیاطی های خانگی استفاده کنند.

چرخ خیاط های کاملا کامپیوتری

چرخ خیاطی های کاملا کامپیوتری به کمک اتصال به یک کامپیوتر و دانلود نرم افزار مورد نظر مداوما بروزرسانی میشوند. چرخ خیاطی کامپیوتری قابلیت های بسیار بیشتری نسبت  به چرخ خیاطی مکانیکی و چرخ خیاطی الکترونیکی دارند.آن ها صدها مدل کوک و دوخت دارند و کاربر میتواند حتی بیشتر از این دانلود نماید. علاوه بر این کاربر میتواند مدل دوخت خود را خلق و حتی ذخیره سازی کند. همچنین از پس کارهای دشوارتری مثل گلدوزی و لحاف دوزی بر می آیند.

PFAF

انتخاب قابلیت‌های چرخ خیاطی

انتخاب یک چرخ خیاطی خانگی چیزی فراتر از انتخاب مکانیکی، الکترونیکی و یا کامپیوتری بودن آن است. بهترین راه برای انتخاب مناسب تعیین نوع نیاز اساسی خیاط و دوخت مورد نظر خود است.

توصیه برای خرید

قابلیت

برای دوخت زیپ، جا دکمه  سجاف و باقی امکانات

ضمیمه های در دسترس ممکن است همراه با خود چرخ خیاطی ارائه نشود.

انتخاب ضمیمه ها اضافه

کاملا لازم و ضروری: چندین نوع دوخت با طول های متفاوت عرض های مختلف زیگزاگ و جا دکمه خودکار

انواع مختلف دوخت های تزئینی متناسب با نیاز خیاط

دوخت کامپیوتری برای تنظیم عرض، طول و کشش دوخت

انتخاب دوخت

دوخت آستین و جیب ها را راحت تر میکند

بازوی جداشونده

سوزن را به صورت خودکار نخ میکند

برای افراد با بینایی ضعیف بسیار توضیه میشود

سوزن نخ کن

چرخ خیاطی سبک تر حمل راحت تری دارند و چرخ خیاطی سنگین تر دوخت با نخ های کلفت تر را بهتر انجام میدهند.

وزن

این ها تنها بخشی از قابلیت هایی است که باید هنگارم خرید آن ها را در نظر داشت .شرکت در کلاس خیاطی استفاده از آموزش های آنلاین به کاربران تازه کار اطلاعات بسیار خوبی را از ویژگی های مورد نیازشان خواهد داد.